Man elektroninių knygų skaitytojas – intelektualinis egoistas gerąja prasme, pasakęs „ne“ blizgiems viršeliams ir atmetantis knygos kaip interjero detalės koncepciją.Tačiau tyrimai rodo paprastą dalyką – žmonės, daugiau skaitantys elektroninių knygų, daugiau įsigyja ir popierinių.Skaitymui skirtas laikas yra ribotas, tad gerbdami vaikų ir tėvų laiką orientuojamės tik į „deimančiukus“.


Lovers of print are simply confusing the plate for the food“Apie tai, kuo lėkštė skiriasi nuo maisto, o forma nuo turinio pakalbino  Ž. Kleivaitė. 

 

 

Elektroninė leidyba pasaulyje užima vis didesnę knygų leidybos dalį. Planuojate, kad 2015 m. pirmą ketvirtį vaikų ir jaunimo literatūros leidykla „Vyturys“ taip pat pradės prekiauti elektroninėmis knygomis. Su kokiais iššūkiais susiduriate bendraudamas su knygų autoriais?

 

Iš tiesų, elektroninių knygų dalis nuolat auga, tad tikėtina, kad ateityje iššūkių skaičius gal ir mažės, tačiau jie keisis. Šiuo metu elektroninė leidyba žengia tik pirmuosiuos žingsnius, ir, nors vis drąsiau kalbama, kad rinka bręsta, ši – šeštoji knygos formato transformacijos banga, genanti kitas, šimtmečius gyvavusias knygos formas, dar tik kyla. Taigi nenuostabu, kad ir autoriams tenka keisti savo mąstymą, o tam reikia ir laiko, ir noro.